Кожне середовище робочого столу має свої переваги і недоліки. Зазвичай вибір робочого столу є дуже особистим вибором, який базується на функціональності, зовнішньому вигляді та інших якостях. Іноді обмеження вибору середовища робочого столу обумовлені апаратними обмеженнями

У цій статті показані найпопулярніші середовища робочого столу і їх використання ресурсів. На прикладі віртуальної машини KVM з 4 віртуальними процесорами, 8 ГБ оперативної пам’яті і 32 ГБ накопичувача NVMe.

GNOME

Середовище робочого столу GNOME – одне з найкращих і популярних середовищ робочого столу в Linux. GNOME не є легкою середовищем робочого столу, і це не найкращий вибір для старих ПК або ноутбуків.

gnome

KDE

KDE – одне з найвідоміших середовищ робочого столу з великим потенціалом налаштувань. Ви також можете відоме як “Plasma”. KDE може бути вимогливим до системи в плані ресурсів.

kde

LXQt

LXQt – це лайт версія середовища робочого столу, що використовує бібліотеку Qt. Воно має порівняно низькі вимоги до ресурсів системи.

lxqt

LXDE

LXDE – це дуже легке середовище робочого столу, спрямоване на високу продуктивність і низьке використання ресурсів системи.

lxde

Xfce

Xfce – це легке середовище робочого столу для операційних систем, схожих на UNIX. Воно спрямоване на швидку роботу та мінімальне споживання системних ресурсів.

Xfce

MATE

MATE – це форк GNOME 2, створений після оголошення GNOME 3, коли деякі користувачі виразили бажання зберегти традиційний інтерфейс GNOME 2

mate

Cinnamon

Cinnamon – це середовище робочого столу, яке входить до складу варіанту Ubuntu, відомого як Linux Mint. Воно є форком GNOME 3 і використовується за замовчуванням у цьому дистрибутиві для надання інтерфейсу користувача

Cinnamon

Результати

Це були “чисті” інсталляції кожного робочого середовища, а тепер подивимось на використання ресурсів по кожному, від більшого до меншого:

 • GNOME
  736 MB RAM використовується
 • KDE
  633 MB RAM використовується
 • Cinnamon
  631 MB RAM використовується
 • MATE
  540 MB RAM використовується
 • Xfce 
  453 MB RAM використовується
 • LXQt
  400 MB RAM використовується
 • LXDE
  235 MB RAM використовується