У цій статті ми розглянемо різницю, пояснимо, який з них кращий/гірший та надамо докладні відомості про те, як працює технологія для кожного типу зберігання данних.

HDDHDD – традиційний жорсткий диск – це електромеханічний пристрій для зберігання даних, який використовує магнітне зберігання для запису та вибору цифрової інформації за допомогою одного або декількох жорстких швидкорухаючихся дисків, покритих магнітним матеріалом. Жорсткі диски існують вже понад 50 років і постійно збільшують їх потужність зберігання та зменшують фізичний розмір. HDD ґрунтується на обертанні дисків або підкладок для зчитування та запису даних. Це механічний жорсткий диск, тому він повільніший і дешевший в порівнянні з SSD.

(Seagate BarraCuda 3.5-inch HDD)

SSDSSD – означає Solid State Drive, і він називається так через те, що в ньому відсутні рухомі частини (як у флеш-накопичувачі), тому відсутність зносу, що робить їх набагато кращими, ніж традиційні жорсткі диски з рухомими та обертаючимися деталями всередині, які є механічними. SSD в 5 разів швидші, ніж звичайні HDD. Хоча SSD не є дешевими, вони коштують на 1,5 рази більше, ніж HDD.

(Kingston  V300 2.5-inch)

Samsung 970 EVO V-NAND M.2 1TB SSD
(Samsung 970 EVO V-NAND M.2 1TB SSD)

NVMe (Non-Volatile Memory Express) – це новий протокол доступу до носіїв високої швидкості, який має багато переваг порівняно зі старими протоколами. Цей інтерфейс розроблено для ефективної підтримки потреб підприємств та клієнтських систем, які використовують твердотільні накопичувачі PCI Express.

NVMe дійсно корисні переважно для передачі великих файлів

Нижче можете побачити продуктивність цих накопичувачів.

CrystalDiskMark results

Давайте подивимось на результати CrystalDiskMark.  

Конкретні моделі: Seagate 3TB BarraCuda SATA, Samsung SSD 850 EVO SATA та Samsung 970 EVO NVMe.

CrystalDiskMark

Зберігання даних зазнало значних змін за останні кілька років. NVMe дійсно піднімає швидкість на інший рівень і відстає від SATA. HDD є дешевшими і можуть забезпечити більше простору для зберігання. SSD, з іншого боку, є швидшими, легкими, міцнішими і витрачають менше енергії. Ваші потреби визначать, який накопичувач буде найкращим для вас.