Installimage можна запустити безпосередньо з rescue-системи на вашому сервері. Це зручний інтерфейс з можливістю вибору дистрибутиву Linux. Ви отримуєте повний контроль над розділенням вашого диска (або дисків) і маєте можливість активувати програмний RAID або LVM за допомогою зручного редактора.

Аutosetup

Якщо у rescue-системі installimage знаходить файл /autosetup, то цей файл автоматично використовується як конфігураційний файл. Якщо у файлі немає помилок, то меню та редактор не відображаються.

Використання installimage

Для активації rescue-системи зайдіть в Ваш особистий кабінет на нашому сайті.

Виберіть Послуги – Продукти/послуги

В строці потрібного сервера з правої сторони нажміть “Управління продуктом”

Натисніть на функціональную клавішу “Rescue”

Rescue

В полі виберіть, наприклад, ОС Linux x64 і натисніть “Activate Rescue System”:

Activate Rescue System

Після активації з’являться дані доступу в режимі “Rescue Mode”. Скопіюйте ці дані доступу, а потім перейдіть до розділу “Перезагрузка” і виконайте перезавантаження одним із трьох методів (якщо ви не перезавантажите сервер, то “Rescue Mode” не активується). Найшвидший метод перезавантаження – це “Відправити CTRL+ALT+DEL на сервер”, але цей метод не спрацює, якщо у вас вже встановлена ОС Windows. Для перезавантаження в цьому випадку виберіть “Виконати автоматичне апаратне скидання”.

Execute a automatic hardware reset

Після цього потрібно увійти до системи через SSH з даними, які ви скопіювали.

Можна почати процедуру встановлення:

<span style="font-family: Ubuntu, sans-serif; font-size: 12pt;">root@rescue ~ # installimage</span>

Ви побачите меню, в якому зможете вибрати дистрибутив Linux і образ із списку в підменю.

Установка ОС на сервер при помощи installimage

Після вибору образу ви отримаєте повідомлення про запуск редактора, і конфігураційний файл буде відкритий..

В якості редактора використовується Midnight Commander (“mcedit”).

Наявні в системі диски відображаються у першому рядку в змінній DRIVE<номер>. Над кожною змінною ви можете побачити тип диска. Якщо ви бажаєте залишити диск без змін у його поточному стані, то ви можете видалити його з файлу конфігурації, додаючи символ “#” перед ним. Зверніть увагу, що при цьому номер у змінній DRIVE повинен бути змінений відповідним чином.

Наприклад:

<span style="font-family: Ubuntu, sans-serif; font-size: 12pt;"># ST31500341AS
#DRIVE1 /dev/sda
# ST31500341AS
DRIVE1 /dev/sdb</span>

Якщо на сервері є кілька дисків, то за допомогою змінних “SWRAID” та “SWRAIDLEVEL” ви можете створити програмний RAID-масив. Програмні RAID-масиви будь-якого рівня застосовуються до всіх дисків у конфігурації (зазначеним у змінних DRIVE). Якщо ви не бажаєте включати певний диск до масиву, ви можете видалити його з конфігурації (як описано вище).

Змінна “BOOTLOADER” дозволяє вибрати встановлюваний завантажувач, доступні “Grub” або “Lilo”. При виборі “grub”, в залежності від встановлюваної операційної системи, буде встановлено GRUB2 або GRUB1 (legacy grub).

Ім’я сервера встановлюється у змінній “HOSTNAME”.

Також, installimage підтримує налаштування схеми розділення диска, включаючи LVM. Відповідний синтаксис описаний у прикладах у конфігураційному файлі.

Після виходу з редактора за допомогою F10 (зберегти і вийти) буде проведена перевірка синтаксису конфігураційного файлу. Якщо в файлі є помилки, то редактор буде відкрито знову.

installimage

Якщо ви бачите такий вивід протягом 1-15 хвилин (в залежності від образу та розділення), це означає, що ваша система готова.

Пароль користувача root встановлюється як поточний пароль для rescue системи.

Виконайте “reboot” в rescue системі:

<span style="font-family: Ubuntu, sans-serif; font-size: 12pt;">root@rescue ~ # reboot</span>

Система, що була щойно встановлена, завантажиться, і ви зможете увійти в неї, використовуючи пароль від рятувальної системи.

Особливості

  • При використанні скрипта installimage для встановлення Debian або Ubuntu час для завдань cron в файлі /etc/cron.d/mdadm встановлюється випадковим чином.

Питання/відповіді

Чи втрачу я дані на жорсткому диску (дисках)?

Так, всі дані на вибраному диску (дисках) повністю стираються, і створюється нова таблиця розділів.

Чому я не можу створити розділ більш як 2 ТБ?

Створення розділів більше ніж 2 ТБ можливо лише за використання таблиці розділів GUID (GPT). Для цього повинен бути вибраний GRUB2, оскільки він підтримує завантаження з дисків GPT.

Скрипт установки видає одну або багато помилок. Що мені робити?

Спочатку, будь ласка, перезапустіть процес установки.

Чи потрібно мені вводити “all” в кінці таблиці разділів чи я можу розмістити цю строку не в кінці?

Параметр розміру “all” у конфігураційному файлі означає використовувати всю доступну на даний момент простору на жорсткому диску. Оскільки розділи створюються один за одним, то після вказівки “all” таблиця закінчиться, оскільки вільного місця більше не залишиться. Звісно ж, можна взагалі не використовувати “all”.

В мене встановлені два (або більше) диски. Чи може скрипт установки автоматично створити програмний RAID?

Так, він може створювати програмні масиви RAID рівнів 0, 1, 5, 6 і 10. Для цього в конфігураційному файлі є дві опції: SWRAID і SWRAIDLEVEL. Якщо опція SWRAID активована (1), створюється програмний RAID рівня SWRAIDLEVEL.

Не спрацьовує натиснення клавіші F10. Після натиснення виводиться “~21” (або щось схоже).

Натисніть Escape, а потім “0”. У більшості випадків це виконує функцію F10.

Чи можу я використовувати логічні розділи (LVM)?

Так.

В мене виводиться помилка “Due to maintenance the installimage-script is temporarily unavailable. We are sorry for the inconvenience.”

Якщо ви бачите це повідомлення, це означає, що проводиться оновлення частини скрипта. Зазвичай це займає кілька хвилин. Для уникнення помилок потрібно заблокувати процес під час оновлення. Ви зможете використовувати скрипт через кілька хвилин після з’явлення цього повідомлення.

Хто автор скрипта? Чи можу я вільно його використовувати?

Скрипт доступний публічно, і мова програмування доступна під ліцензією GPL. Компанія Unihost.com не несе відповідальності за будь-які змінені версії скрипта і не надає підтримку з питань, включаючи модифікацію скрипта.

Який пароль користувача root для MySQL в LAMP образі?

Пароль користувача root для MySQL після встановлення образу LAMP зазвичай знаходиться в файлі /password.txt.