З чого почати?

Отже, наприклад, у вас є виділений сервер MacMini, розміщений у Unihost, і ви готові щось із ним робити. Перше питання, яке спадає вам на думку, – “Як мені підключитися до сервера?”.

Практично всі сучасні сервери є “стоєчними” (тобто не мають виділеного монітора, клавіатури і миші) і управляються по мережі за допомогою програм віддаленого робочого столу. У цій статті ми розглянемо кілька популярних (і безкоштовних!) програм віддаленого керування, а також плюси і мінуси використання кожної з них.

VNC

MacOS X за замовчуванням оснащена функцією віртуального мережевого підключення (VNC). Хоча цю функцію вимкнено відповідно до заводських налаштувань, проте інженери Unihost увімкнуть її на вашому MacMini ще до того, як ви отримаєте IP-адресу для віддаленого підключення.

VNC-клієнт, що працює на Mac або PC, може легко під’єднатися до VNC-сервера, що працює на віддаленому Mac mini.

Сумісність VNC
Сесії Mac-to-Mac за своєю суттю надійні, оскільки на обох сторонах з’єднання використовується одна й та сама версія коду VNC.
Відомо, що з’єднання PC або Linux з Mac іноді демонструють нестабільну поведінку, але в більшості випадків за наявності актуального програмного забезпечення проблем не виникає.

VNC заснований на відкритому програмному забезпеченні, тому існує кілька версій, які були розроблені незалежно одна від одної з однієї і тієї ж відправної точки (тобто з відкритим вихідним кодом). Це означає, що кожен із наведених нижче VNC-клієнтів (що дають змогу локальному комп’ютеру спілкуватися з віддаленим Mac mini) володіє схожими можливостями, хоча є і деякі відмінності. Ба більше, кожен із них пропонує безкоштовний і платний рівні обслуговування, причому деякі функції доступні тільки в платному варіанті.

RealVNC


Шифрування пропонується тільки на рівні платних послуг. На практиці (особливо під час підключення до іншого комп’ютера у власній локальній мережі) це не становить особливої небезпеки, але якщо дані мають передаватися через загальнодоступний Інтернет, і безпека є першочерговим завданням, то такого роду незашифрованих комунікацій слід уникати.

Усі з’єднання із серверами Unihost повинні проходити через Інтернет. Тому, як показує практика, необхідно або захистити з’єднання іншим способом, або вибрати платний рівень обслуговування.

UltraVNC


UltraVNC – це новий форк оригінальної кодової бази VNC, в якому додано стиснення відео для підвищення продуктивності, зручну графічну панель інструментів і додатковий модуль шифрування. Крім того, він здається більш стабільним, ніж RealVNC. Якщо у вас ще не встановлений клієнт RealVNC, то ця версія є кращою за RealVNC тільки через ці кілька додаткових можливостей.

TigerVNC


TigerVNC – це високопродуктивна, платформно-нейтральна реалізація VNC (Virtual Network Computing), клієнт-серверного додатка, що дає змогу користувачам запускати графічні додатки на віддалених машинах і взаємодіяти з ними. TigerVNC забезпечує рівень продуктивності, необхідний для роботи 3D і відеододатків, намагається підтримувати загальний зовнішній вигляд і, за можливості, повторно використовувати компоненти на різних платформах, які підтримує. TigerVNC також надає розширення для розширених методів аутентифікації та шифрування TLS.

TightVNC


TightVNC
– дуже популярна безкоштовна програма VNC, доступна для Windows і Linux. З її допомогою можна легко отримати контроль над віддаленою машиною і керувати всіма її функціями, такими як управління програмами, файлами тощо. Найчудовіше в TightVNC те, що він абсолютно безкоштовний і може використовуватися як для особистих, так і для комерційних проектів. Крім того, вона має кросплатформенну підтримку, що дає змогу керувати машинами на інших платформах, таких як Windows і Linux.